Hlavní stránka » Slaboproud » EZS

Elektrické zabezpečovací systémy (EZS)

  • zabezpečení rodinných domků
  • zabezpečení venkovních hal a skladů
  • zabezpečení provozoven a prodejen
  • přenos poplachu po telefonní lince, GSM bráně
  • provádění záručního a pozáručního servisu
  • projekty a revize EZS
  • zajištění pojistné smlouvy u pojišťovny Allianz

Neustálý nárůst kriminality v oblasti majetkové trestné činnosti a především počet kvalifikovaných případů kladou na ochranu majetku neustále větší požadavky. Jedním z nejrozšířenějších a součastně, při správném návrhu, nejefektivnějším způsobem ochrany majetku je instalace elektrického zabezpečovacího systému (EZS). Veškerá činnost související s tímto zabezpečováním objektů je úzce spjatá s případnou likvidací vzniklých škod krádežemi vloupáním.

Provádíme montáže zabezpečovacích systémů pro všechny druhy objektů podle kategorie zabezpečení s ohledem na podmínky dané pojišťovnou, dle představ zákazníka, objektivní potřeby a finanční možností. Provádíme napojení zabezpečených objektů na pult centrální ochrany. Poradenskou činností chceme zabránit použití nevhodné techniky na zajištění objektů. Námi dodané technologické systémy EZS jsou z produkce renovovaných společností jako je SICURIT CS, s.r.o. Jedná se výhradně vždy o technologie určené pro vyšší rizika.

Kompletní řešení zabezpečovacích systémů

Aktivuje poplach jak při pohybu ve střeženém prostoru, tak i při pokusu o průstup přes plášť střeženého objektu. Detektory pohybu střeží místnosti. Je sledováno otevření hlavních vstupních dveří a případně ostatních dveří a oken a rozbití prosklených ploch na obvodu domu. Poplach je vygenerován již při rozbití skla v okně nebo ve dveřích, či při otevření dveří. Bezpečnostní systém lze aktivovat i při pobytu v objektu, například v noci, kdy bude střežen plášť budovy a detektory pohybu se automaticky vypnou. Uživatel se může v domě volně pohybovat.

Při určité upravě software řídící ústředny může být ve střeženém objektu v době aktivace EZS ponecháno i větší volně pobíhající zvíře.

Střeženy jsou:

Vstupní dveře magnetickým snímačem, který signalizuje jejich otevření. Pokud je systém aktivován, otevřením dveří zahájí odpočítávání vstupního času, během kterého obsluha musí vložit bezpečnostní kód a systém vypnout. Chodba je střežena detektorem pohybu. Tento detektor vyhlásí poplach okamžitě při zjištění pohybu ve střeženém prostoru. Když jsou nejprve otevřeny vstupní dveře, pak poskytne vstupní prodlevu, nutnou pro deaktivaci bezpečnostního systému. Ostatní místnosti jsou rovněž střeženy detektory pohybu, ovšem tyto detektory vyhlašují poplach okamžitě při zjištění pohybu ve střeženém prostoru. Všechny prosklené plochy na obvodu domu střeží detektory destrukce skla, které vyhlásí poplach okamžitě po rozbití skla.

Poplach je signalizován interní sirénou a externí sirénou s vlastni baterií, instalovanou tak, aby byla vidět z ulice. Řídící ústředna je vybavena datovým telefonním komunikátorem, který umožňuje spojeni s pultem centrální ochrany bezpečnostní agentury.

Systém je řízen modulární bezpečnostní ústřednou firmy BENTEL. Ovládací LED klávesnice je umístěna u vstupu. Na přání lze instalovat další ovládací klávesnice buď v provedeni LED, nebo s LCD klávesnicí. Ústředna může být vybavena výstupem pro tisk provozní knihy, může být ovládána dálkovým ovladačem, má paměť událostí. Řídící ústředna umožňuje též ve spolupráci s příslušným modulem dálkově ovládat různé elektrické přístroje v domácnosti a to po běžné telefonní lince (popř. v mobilní síti GSM).

Schéma EZS

Schéma EZS